| Specification | Value |
|---|---|
| Filament/Function | Single |
| Housing Material | Aluminum |
| Product Name | Marker Light |
| LED/Light Color | White |
| Mounting Position | Front |
| Lens Color | Amber |
| Width | 2-1/2" |
| Type | Turn Signal |
| Units | Pair |
| Housing/Stem Color | Aluminum / Polished |
| Bulb Type | Incandescent |
| Length | 2-5/8" |
| Lens Diameter | 1-7/8" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Style | Round 1 |
| Shape | Round |
| Riding Style | Street |
- Marker lights with aluminum housings
- Supplier:
- Parts Unlimited