| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Type/Bend | Drag |
| Finish | Chrome |
| Clamping Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Units | Each |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 0" |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Knurled Center |
| Height | 0" |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Width | 27-1/4" |
| Base Color | Silver |
| Center Width | 8-1/4" |
| End Rise | 0" |
| Style | Dimpled |
- 14-gauge steel tubing
- Made in the U.S.A.
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver