| Specification | Value |
|---|---|
| Center Width | 4-3/4" |
| Product Name | Handlebar |
| Color/Finish | Black / Gloss |
| Material | Steel |
| Rise | 5-1/4" |
| Type/Bend | Street-X / High |
| Units | Each |
| Width | 29-7/8" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Height | 5-1/4" |
| Pullback/Sweep | 3-1/16" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Clamping Width | 3-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| End Rise | 5-1/4" |
| Features | Pre-Drilled / Internal Wiring / Knurled Center / Notched for Throttle-By-Wire |
| Style | Dimpled |
| Finish | Gloss |
| Clamping Diameter | 1" |
- Notched for TBW
- Large machined drill outs for internal wiring
- Knurled on 3-1/2 center mounting area
- Super strong and lightweight
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black