| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Silver |
| Clamping Width | 3-1/2" |
| Features | Pre-Drilled / Knurled Center / Internal Wiring / Notched for Throttle-By-Wire |
| Rise | 2-3/8" |
| Type/Bend | Low / Street-X |
| Center Width | 5-1/2" |
| Color/Finish | Chrome |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
| End Rise | 2-3/8" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Clamping Diameter | 1" |
| Controls Diameter | 1" |
| Style | Dimpled |
| Finish | Chrome |
| Material | Steel |
| Pullback/Sweep | 2-9/16" |
| Height | 2-3/8" |
| Width | 30-1/8" |
- Notched for TBW
- Large machined drill outs for internal wiring
- Knurled on 3-1/2 center mounting area
- Super strong and lightweight
- MAP:
- Yes
- Color:
- Chrome