| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 4-7/16" / 112 mm |
| Riding Style | Snow |
| Material | Aluminum |
| Length | 310 mm / 12-13/64" |
| Product Name | Luggage Rack |
| Width | 37.5 cm / 14-3/4" |
| Color/Finish | Black / Anodized |
| Units | Pair |
- Whether its for a gas tank, a back pack or a tool box, the rack to be fitted on Connect mounting bases offer you great versatility
- The transverse rods allow for different configurations options adapted to your load. A two-rack combination is possible for your convenience
- The versatile rack requires Kimpex Connect mounting bases (sold separately) - See Related Products
- Enables quick, easy and tool-free accessory installation
- Width-adjustable mounting points depending on snowmobile model
- Hardware included
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black