| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | UTV |
| Base Color | Black |
| Length | 28-1/4" / 72 cm / 72 cm (28-1/4") |
| Units | Each |
| Volume | 175 liter (10679 cubic inch) |
| Width | 40-1/2" |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Rear Trunk |
| Height | 15-1/2" |
- Predetermined bolt pattern for better gas tank installation
- Weather-sealed for keep out moisture
- Extra storage compartment on the lid: all objects can easily be secured with bungee cords to the aluminum tube
- Rugged padlockable device (lock not included)
- Quick installation
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014-2017 | Polaris | RZR 570 |
| 2012-2013 | Polaris | RZR 800 LE |
| 2009, 2010, 2012, 2013 | Polaris | RZR S 800 4x4 |
| 2013-2014 | Polaris | RZR S 800 LE |
| 2013 | Polaris | RZR 800 EPS LE 4x4 |
| 2014 | Polaris | RZR S 800 |
| 2015-2016 | Polaris | RZR 570 EPS Trail |
| 2008, 2010 | Polaris | Ranger RZR 800 |
| 2009, 2011, 2012, 2013 | Polaris | RZR 800 4x4 |
| 2011 | Polaris | Ranger RZR 800 S |
| 2013 | Polaris | RZR Trail 570 LE EPS 4x4 |
| 2014 | Polaris | RZR 800 XC Edition |
| 2013 | Polaris | RZR 570 4x4 |
| 2014 | Polaris | RZR 570 EPS Trail LE |
| 2014 | Polaris | RZR 800 EPS LE |
| 2012 | Polaris | Ranger RZR 570 |
| 2015-2017 | Can-Am | Commander 800R XT |
| 2013-2014 | Can-Am | Maverick 1000 X RS 4x4 |
| 2016 | Can-Am | Maverick 1000R X XC 4x4 |
| 2015-2017 | Can-Am | Commander 1000 DPS |
| 2015-2016 | Can-Am | Commander 1000 LTD |
| 2017 | Can-Am | Commander 1000 Limited |
| 2014 | Can-Am | Maverick X mr 1000R |
| 2014 | Can-Am | Maverick X xc DPS 1000R |
| 2016 | Can-Am | Maverick 1000R Turbo X ds |
| 2016-2017 | Can-Am | Maverick Max 1000R Turbo X ds |
| 2016-2017 | Can-Am | Maverick Max 1000R Turbo X rs |
| 2014 | Can-Am | Maverick Max X rs DPS 1000R |
| 2015-2017 | Can-Am | Commander 1000 XT-P |
| 2015-2017 | Can-Am | Commander 800R |
| 2015-2017 | Can-Am | Commander 800R DPS |
| 2015 | Can-Am | Maverick 1000R X mr DPS |
| 2015 | Can-Am | Maverick 1000R X xc DPS |
| 2013, 2016 | Can-Am | Maverick 1000R |
| 2014-2015 | Can-Am | Maverick Max 1000R |
| 2016 | Can-Am | Maverick 1000R XC |
| 2015-2017 | Honda | SXS500M2 Pioneer 500 |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black