| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 32 mm / 32 mm (1-1/4") / 1-1/4" |
| Rise | 25,5 cm (10") / 10" / 25.5 cm |
| Color/Finish | Gloss / Black |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2") / 38.1 mm / 1-1/2" |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Features | Includes Clamp |
| Style | Drilled / Pullback |
| Width | 89 mm (3-1/2") / 3-1/2" / 89 mm |
| Material | Billet Aluminum |
| Product Name | Riser |
| Units | Set |
| Type | Handlebar |
| Finish | Gloss |
- CNC machined from billet aluminum
- Includes top clamp
- 1-1/4 bar clamp size
- 1-1/2 pullback
- Drilled for internal wiring
- All hardware included
- Fits all Harley models with 3-1/2" on-center handlebars and '24-'25 Road Glide models.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
| 2025 | Harley-Davidson | Road Glide Custom FLTRX |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black