| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Features | Accepts Standard Grips / Notched for Throttle-By-Wire / Internal Wiring / Pre-Drilled / Slotted |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Rise | 4" |
| Finish | Polished |
| Product Name | Handlebar |
| Type/Bend | Trackbar |
| Color/Finish | Polished / Black |
| Width | 31-1/2" |
| Base Color | Black |
| Controls Diameter | 1" |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Style | VVT |
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
- 4 rise and 4 pullback
- Made of aluminum
- Drilled and slotted for internal wiring
- Laser-etched Kodlin Motorcycles logo
- Not for use with heated grips.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLHXSE CVO Street Glide |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
- Color:
- Black