| Specification | Value |
|---|---|
| Features | Pre-Drilled / Slotted / Accepts Standard Grips / Internal Wiring / Notched for Throttle-By-Wire |
| Color/Finish | Polished / Black |
| Material | Aluminum |
| Units | Each |
| Finish | Polished |
| Handlebar Diameter | 1" |
| Product Name | Handlebar |
| Riding Style | Street |
| Clamping Diameter | 1" |
| Style | Universal |
| Width | 31-1/2" |
| Controls Diameter | 1" |
| Pullback/Sweep | 4" |
| Base Color | Black |
| Rise | 4" |
| Type/Bend | Trackbar |
- 4 rise and 4 pullback
- Made of aluminum
- Drilled and slotted for internal wiring
- Laser-etched Kodlin Motorcycles logo
- Not for use with heated grips.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black