| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Length | 4.72" |
| Model | EX-02 |
| Style | Electronic |
| Depth | 0.91" |
| Product Name | Gauge |
| Type | Speedometer |
| Width | 1-37/64" |
| Riding Style | Street |
- Small, simple battery-operated design is perfect for offroad or street bikes
- White back-lit display shows speed (0-360 km/h; 0-223 mph), odometer, trip meter, volt meter, and five multi-colored indicator lights
- Measures 120 mm (4.72") W x 40 mm (1.57") D x 23 mm (0.91") H