| Specification | Value |
|---|---|
| Depth | 2.05" |
| Readout Color | Black / White |
| Style | GP |
| Housing Color | Black |
| Width | 5.35" |
| Length | 4" |
| Product Name | Gauge |
| Model | RX-2NR |
| Face Color | White |
| Type | Multi-Function |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
- Easy-to-read gauge with dial-type tachometer and digital display
- 0-16000 rpm range; light point shows max rpm that is regularly reached
- Digital display shows tachometer and thermometer
- Programmable shift light
- Adjustable high temperature warning
- Keeps record of max rpm and top temperature
- Measures 100.7 mm (4) H x 135.7 mm (5.35) W x 52 mm (2.05) D
- Includes gauge bracket and temperature sensor
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black