| Specification | Value |
|---|---|
| Width | 6-5/16" |
| Product Name | Gauge |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street |
| Type | Multi-Function Speedometer |
| Calibration | 0 mph - 225 mph |
| Housing Color | Black |
| Readout Color | White |
| Units | Each |
| Face Color | Black |
| Length | 3-15/16" |
| Model | RX-5 |
| Depth | 1-7/8" |
- Allows connection to your phone through its Bluetooth option to see incoming calls, the navigation system, the arrival time
- Features speed, odometer, tripmeter, hour meter, fuel meter, voltage, clock and stopwatch as well as 10 indicator lights
- Simple, plug and play installation
- Navigation ETA and turn approaching alerts are not supported on Apple devices, push alerts to the dash are not supported on Android devices.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2013-2017 | BMW | R1200GS |
| 2013-2017 | BMW | R1200GS Adventure |
- Color:
- Black