| Specification | Value |
|---|---|
| Face Color | Black |
| Housing Color | Black |
| Product Name | Meter |
| Model | Super Slim |
| Riding Style | Off-Road / ATV / UTV / Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Features | Backlit |
| Type | Volt |
| Width | 1-1/16" |
| Style | Electronic / Digital |
| Depth | 0.43" |
| Readout Color | Blue |
| Length | 2-7/32" |
| Units | Each |
- Compact, easy-to-read LCD display
- Displays voltage within 8-18V range with a resolution of 0.1V
- Visual low-voltage warning
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black