| Specification | Value |
|---|---|
| Style | Digital / Electronic |
| Units | Each |
| Face Color | Black |
| Housing Color | Black |
| Features | Backlit |
| Length | 1-1/16" |
| Riding Style | ATV / Adventure Touring / Dual-Sport / UTV / Street / Off-Road |
| Type | Volt |
| Width | 2.22" |
| Depth | 0.43" |
| Model | Super Slim |
| Product Name | Meter |
| Readout Color | Red |
- Compact, easy-to-read LCD display
- Displays voltage within 8-18V range with a resolution of 0.1V
- Visual low-voltage warning
- Color:
- Black