| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Gauge |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport / Street / Off-Road |
| Width | 6-11/16" |
| Length | 2-3/4" |
| Model | RX-4 |
| Readout Color | White |
| Units | Each |
| Face Color | Black |
| Housing Color | Black |
| Depth | 1-11/16" |
| Style | Multi Functional |
- 12V, plug-n-play multi-function meter has backlight colors that include blue, green, orange and white
- Featuring speed, odometer, tripmeter, hour meter, voltage, clock and stopwatch as well as 6 indicator light
- Displays range 0-225 mph
- Effective temperature range: -4°F - 185°F
- Displays ambient temperature to allow rider to monitor conditions and dress properly for the ride
- Bluetooth capable for both iOS and Android
- A bracket is required to make it work with everything but the MT-07
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black