| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | ATV / Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport / UTV / Street |
| Width | 2-15/16" |
| Model | XR-01 |
| Product Name | Gauge |
| Units | Kit |
| Depth | 15/16" |
| Style | Electronic |
| Length | 3-1/16" |
| Type | GPS Speedometer |
- Great fit for any kind of vehicle whether it is electric or gas powered: Motorcycle, scooter, UTV or golf cart
- Equipped with a GPS sensor
- Provides essential data such as speed, volt, hour, trip meter, volt, clock and fuel for an accurate maintenance of your engine and a safe drive
- Can be set to read in mph (0-225 mph) or km/h (0-360 km/h)
- Includes gauge, wire extension harness, mounting bracket and hardware.
- Supplier:
- Parts Unlimited