| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 0.59" |
| Riding Style | Off-Road |
| Type | Shock |
| Inside Diameter | 0.49" |
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Bushing |
| Height | 0.47" |
| Units | Each |
- OE replacement rear shock bushing
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2024 | Kawasaki | KX85 |
| 2019-2024 | Yamaha | YZ65 |
- Color:
- Chrome