| Specification | Value |
|---|---|
| Inside Diameter | 0.55" |
| Height | 0.59" |
| Outside Diameter | 1.10" |
| Riding Style | Off-Road |
| Product Name | Bushing |
| Type | Shock |
| Color/Finish | Chrome |
| Units | Each |
- OE replacement rear shock bushing
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2024 | Yamaha | YZ85 |
| 1993-2001 | Yamaha | YZ80 |
- Color:
- Chrome