| Specification | Value |
|---|---|
| Pullback | 1" |
| Riding Style | Street |
| Finish | Chrome |
| Model | Hefty |
| Base Color | Silver |
| Rise | 5-1/2" |
| Style | Pullback |
| Type | Handlebar |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Billet Aluminum |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Features | Includes Clamp |
| Product Name | Riser |
| Units | Set |
- Fit handlebars with 1-1/4" diameter clamping area
- Sold as a kit of two risers and top clamp
- Risers have 1/2"-13 threads
- Made in the USA
- Color:
- Silver