| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Handlebar |
| Rise | 14" |
| Units | Each |
| Pullback/Sweep | 7" |
| Riser Center to Center Width | 3" |
| Type/Bend | Kage Fighter / T-Bar |
| End Rise | 14" |
| Material | Steel |
| Base Color | Silver |
| Features | Pullback Riser |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Finish | Chrome |
| Style | Standard |
| Width | 32-1/2" |
- High-strength steel tubing construction
- Crossbars welded directly onto risers
- Accepts stock controls
- On-center risers
- Designed for internal wiring
- Accepts OEM grips
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2023-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSE CVO Road Glide |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | Road Glide Police FLTRXP |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Low Rider ST FXLRST |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRX Road Glide |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
| 2023 | Harley-Davidson | FLTRKSE CVO Road Glide Limited |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Breakout FXBR |
| 2025 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRST Low Rider ST 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Low Rider S FXLRS |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | FLTRXSTSE CVO Road Glide ST |
| 2025 | Harley-Davidson | FLTRXRRSE CVO Road Glide RR |
| 2025 | Harley-Davidson | Road Glide Custom FLTRX |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Fat Boy FLFB |
| 2024 | Harley-Davidson | FLTRT Road Glide 3 |
| 2025 | Harley-Davidson | FXLRS Low Rider S 117 |
| 2025 | Harley-Davidson | Softail Heritage Classic FLHC |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver