| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Riding Style | Street |
| Rise | 8" |
| Pullback | 0" |
| Base Color | Silver |
| Color/Finish | Chrome |
| Finish | Chrome |
| Style | Straight |
| Product Name | Riser |
| Units | Pair |
| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Type | Handlebar |
- Beautifully machined risers not only look great but provide strength and comfort for your bike
- For use with all Harley models with 3-1/2" on-center handlebars
- Machined pockets not only reduce weight but add a distinct look
- Made in the USA
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver