| Specification | Value |
|---|---|
| Fill Material | Foam |
| Stitching | Black Stitching |
| Model | Cherokee |
| Decoration | Smooth |
| Overall Seat Length | 29" |
| Rear Seat Length | 11" |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Driver Seat Length | 18" |
| Driver Seat Width | 11-1/2" |
| Rear Seat Width | 7" |
| Product Name | Seat |
| Units | Each |
| Material | Vinyl |
| Riding Style | Street |
- Sleek design offers excellent driver support and fit
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2007-2017 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2007-2010 | Harley-Davidson | FXSTC Softail Custom |
| 2006 | Harley-Davidson | FXSTS Springer Softail |
| 2010-2017 | Harley-Davidson | FLSTFB Fat Boy Lo |
| 2006-2009 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2006 | Harley-Davidson | FXSTI Softail Standard |
| 2006-2009 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard |
| 2006 | Harley-Davidson | FXSTBI Night Train |
| 2016-2017 | Harley-Davidson | FLSTFBS Fat Boy S |
| 2006 | Harley-Davidson | FXSTSI Springer Softail |
| 2010 | Harley-Davidson | Softail Standard EFI FXSTI |
| 2009 | Harley-Davidson | Fat Boy Lo FLSTFB |
- Color:
- Black