| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Vinyl |
| Riding Style | Street |
| Type | 2-Up Seat |
| Driver Seat Length | 11-1/2" |
| Driver Seat Width | 11-1/2" |
| Rear Seat Width | 7" |
| Units | Each |
| Product Name | Seat |
| Fill Material | Foam |
| Stitching | Black Stitching |
| Model | Cherokee |
| Base Color | Black |
| Decoration | Smooth |
- Sleek design offers excellent driver support and fit
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2000-2017 | Harley-Davidson | FLSTC Heritage Softail Classic |
| 2005-2007 | Harley-Davidson | FLSTSC Softail Springer Classic |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTS Springer Softail |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FLSTCI Heritage Softail Classic |
| 2001-2003 | Harley-Davidson | FLSTSI Heritage Springer |
| 2000-2006 | Harley-Davidson | FLSTF Fat Boy |
| 2005 | Harley-Davidson | 15th Anniversary Fat Boy FLSTF |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTSI Springer Softail |
| 2006 | Harley-Davidson | FLST Heritage Softail |
| 2005-2006 | Harley-Davidson | FLSTSCI Softail Springer Classic |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTI Softail Standard |
| 2000-2003 | Harley-Davidson | FLSTS Heritage Springer |
| 2002-2006 | Harley-Davidson | FLSTFI Fat Boy |
| 2006 | Harley-Davidson | FLSTI Heritage Softail |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | FXSTB Night Train |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | FXSTBI Night Train |
- Color:
- Black