| Specification | Value |
|---|---|
| Driver Seat Width | 12" |
| Fill Material | Foam |
| Fits Tank Size | Standard |
| Decoration | Smooth |
| Model | Silhouette |
| Riding Style | Street |
| Features | Low Profile |
| Overall Seat Length | 21" |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Driver Seat Length | 17-1/2" |
| Product Name | Seat |
| Type | Solo Seat |
| Units | Each |
- Feature Le Pera's sculptured, one-piece molded foam foundation and a top-grade black vinyl cover
- All base plates are powder-coated steel and carpeted for protection
- Low, sleek style retains back support for maximum rider comfort
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2001-2006 | Harley-Davidson | FXSTDI Softail Deuce |
| 2000-2007 | Harley-Davidson | FXSTD Softail Deuce |
- Color:
- Black