| Specification | Value |
|---|---|
| Rear Seat Length | 13-1/2" |
| Driver Seat Width | 14" |
| Cover Material | Vinyl |
| Fits Tank Size | Standard |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Decoration | Stitched |
| Base Color | Black |
| Fill Material | Foam |
| Driver Seat Length | 16" |
| Model | Sorrento |
| Overall Seat Length | 29-1/2" |
| Rear Seat Width | 11-1/2" |
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
- Feature Le Pera's sculptured, one-piece molded foam foundation and a top-grade black vinyl cover
- Combine Silhouette styling with the comfort of the Maverick
- Lower profile gives a flowing appearance
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2002-2006 | Harley-Davidson | FLHRCI Road King Classic |
| 2002-2007 | Harley-Davidson | FLHR Road King |
| 2004-2007 | Harley-Davidson | FLHRS Road King Custom |
| 2004-2006 | Harley-Davidson | FLHRSI Road King Custom |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Black