| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Off-Road / Street |
| Type | Fork |
| Product Name | Seal |
| Units | Pair |
| Inside Diameter | 35.00 mm |
| Outside Diameter | 48.00 mm |
| Thickness | 11.00 mm |
- Includes one pair of Leak Proof Pro Wipers and one pair of Leak Proof Pro Moly Seals
- UV-protected material
- Replaces stock seals and wipers
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1989-2001 | Suzuki | RM80 |
| 1987-1995 | Honda | CR80R |
| 1981-1982 | Honda | GL500I Silver Wing Interstate |
| 1979 | Honda | CB750L |
| 1981-1982 | Honda | GL500 Silver Wing |
| 1979-1982 | Honda | CB650 |
| 1979-1980 | Honda | CB750F Super Sport |
| 1980-1982 | Honda | CB750C Custom |
| 1979-1982 | Honda | CB750K |
| 1981-1982 | Honda | CX500C Custom |
| 1979-1980 | Honda | CBX1050 Super Sport |
| 1988 | Honda | VTR250 Interceptor |
| 1980-1981 | Honda | CB650C Custom |
| 1982-1983 | Yamaha | XS400R Seca |
| 1982-1983 | Yamaha | XS400 Maxim |
- Supplier:
- Parts Unlimited