| Specification | Value |
|---|---|
| Outside Diameter | 51.00 mm |
| Units | Pair |
| Riding Style | Street |
| Inside Diameter | 39.00 mm |
| Type | Fork |
| Thickness | 8.00 mm |
| Product Name | Seal |
- Includes one pair of Leak Proof Pro Wipers and one pair of Leak Proof Pro Moly Seals
- UV-protected material
- Replaces stock seals and wipers
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1985, 1986, 1988 | Yamaha | FZ750 |
| 1987 | Yamaha | FZ700 |
| 1990-1991 | Kawasaki | ZR550 Zephyr |
| 2000-2001 | Kawasaki | EJ650A W650 |
| 1993-2007 | Honda | VT600CD Shadow VLX Deluxe |
| 1988, 1989, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 | Honda | VT600C Shadow VLX |
| 1999-2000 | Honda | VT600CD2 Shadow VLX |
| 1984-1986 | Honda | CB700SC Nighthawk S |
| 1985-1986 | Suzuki | GV700GL Madura |