| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | Street |
| Type | Fork |
| Units | Pair |
| Outside Diameter | 52.00 mm |
| Product Name | Seal |
| Inside Diameter | 39.00 mm |
| Thickness | 11.00 mm |
- Includes one pair of Leak Proof Pro Wipers and one pair of Leak Proof Pro Moly Seals
- UV-protected material
- Replaces stock seals and wipers
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1984-1987 | Honda | VT700C Shadow |
| 1980-1983 | Honda | GL1100 Gold Wing |
| 1981-1982 | Honda | CBX1050 Super Sport |
| 1985-1987 | Honda | VF700C Magna |
| 1980-1983 | Honda | GL1100I Gold Wing Interstate |
| 1981-1982 | Honda | CB900F Super Sport |
| 1982-1985 | Honda | CB650SC Nighthawk |
| 1983 | Honda | VT750C Shadow |
| 1982-1983 | Honda | GL1100A Gold Wing Aspencade |
| 1983-1984 | Honda | VF750F V45 Interceptor |
| 1984-1985 | Honda | VF700F Interceptor |
| 1988 | Honda | VT800C Shadow |
| 1988 | Honda | VF750C Magna |
| 1983 | Honda | CX650C Custom |
| 1983 | Honda | CB1100F |
| 1983 | Honda | CB1000C Custom |
| 1992-2004 | Suzuki | Intruder 800 G |
| 2005-2009 | Suzuki | VS Boulevard 800 G |
| 1988 | Suzuki | Intruder 750 G |