| Specification | Value |
|---|---|
| Product Name | Fork Pro Wipers |
| Outside Diameter | 48.00 mm |
| Type | Standard |
| Units | Pair |
| Thickness | 11.00 mm |
| Riding Style | Street |
| Inside Diameter | 35.00 mm |
- Made of high-impact, self-lubricating elastomeric plastic
- UV-protected material
- Replace stock dust wipers
- Made in the U.S.A.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 1981-1983 | Suzuki | GS650GL |
| 1980-1981 | Suzuki | GS750L |
| 1983, 1985, 1986, 1987, 1988 | Suzuki | GS450L |
| 1984 | Suzuki | GS 450 L |
| 1982 | Suzuki | GS550M |
| 1978-1982 | Suzuki | GS750E |
| 1983 | Suzuki | GS650G |
| 1982-1983 | Suzuki | GS750T |
| 1981 | Suzuki | GS550T |
| 1982-1983 | Kawasaki | KZ550D/H GPZ |
| 1984-1985 | Kawasaki | ZX550 GPZ |