| Specification | Value |
|---|---|
| Rise | 20.5 cm / 8" / 20,5 cm (8") |
| Style | Pullback |
| Finish | Chrome |
| Color/Finish | Chrome |
| Base Color | Silver |
| Clamping Diameter | 32 mm / 32 mm (1-1/4") / 1-1/4" |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Pullback | 38.1 mm / 1-1/2" / 38,1 mm (1-1/2") |
| Riding Style | Street |
| Units | Set |
| Model | Ghost |
| Product Name | Riser |
| Features | Includes Clamp |
| Type | Handlebar |
- Forged from 6061 Aluminum for strength and detailed with CNC machining for fitment and cosmetic accuracy
- 1-1/2 of pullback for comfortable riding posture
- Clamp and matching hardware included
- Fits models without batwing fairings and that have a standard 3-1/2" fork center to center location.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver