| Specification | Value |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Clamping Diameter | 1" / 25.4 mm / 25,4 mm (1") |
| Pullback | 1-1/2" / 38.1 mm / 38,1 mm (1-1/2") |
| Style | Pullback |
| Product Name | Riser |
| Riding Style | Street |
| Rise | 25,5 cm (10") / 10" / 25.5 cm |
| Type | Handlebar |
| Base Color | Silver |
| Features | Includes Clamp |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Model | Ghost |
| Units | Set |
- Forged from 6061 Aluminum for strength and detailed with CNC machining for fitment and cosmetic accuracy
- 1-1/2 of pullback for comfortable riding posture
- Clamp and matching hardware included
- Fits models without batwing fairings and that have a standard 3-1/2" fork center to center location.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- Color:
- Silver