| Specification | Value |
|---|---|
| Clamping Diameter | 1" / 25.4 mm / 25,4 mm (1") |
| Pullback | 38,1 mm (1-1/2") / 1-1/2" / 38.1 mm |
| Riding Style | Street |
| Rise | 25,5 cm (10") / 10" / 25.5 cm |
| Style | Digital Display / Pullback |
| Units | Set |
| Base Color | Silver |
| Type | Handlebar |
| Color/Finish | Chrome |
| Features | Includes Clamp |
| Model | Ghost |
| Product Name | Riser |
| Finish | Chrome |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
- Forged from 6061 Aluminum for strength and detailed with CNC machining for fitment and cosmetic accuracy
- 1-1/2 of pullback for comfortable riding posture
- Clamp and matching hardware included
- Fits models without batwing fairings and that have a standard 3-1/2" fork center to center location.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FXBB Street Bob 107 |
| 2021-2024 | Harley-Davidson | FXBBS Street Bob 114 |
| 2018-2019 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 107 |
| 2020-2024 | Harley-Davidson | FXST Softail Standard 107 |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | FXBR Breakout 117 |
| 2018-2020 | Harley-Davidson | FXBRS Breakout 114 |
| 2022 | Harley-Davidson | Softail Street Bob FXBB |
- Color:
- Silver