| Specification | Value |
|---|---|
| Head Type | VM26/26 Style |
| Length | 0.60" / 15.20 mm / 15,20 mm (0.60") |
| Model | Mikuni |
| Riding Style | UTV / Street / Snow / ATV / Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Jet Size | 1.8 |
| Units | Each |
| Material | Brass |
| Thread Diameter | 9.00 mm |
| Thread Length | 7.50 mm |
| Base Color | Gold |
| Color/Finish | Gold |
| Product Name | Needle and Seat |
- Genuine Mikuni needle and seat assemblies provide reliable performance
- Check application and size of needle and seat assembly before ordering
- Made to the highest standards
- Made in Japan
- Color:
- Gold