| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Riding Style | UTV / Adventure Touring / Dual-Sport / ATV / Street / Off-Road |
| Color/Finish | Black / Gray |
| Length | 17" |
| Model | ADV1 |
| Product Name | Trail Bag |
| Units | Each |
| Closure | Buckle |
| Type | Dry Bag |
| Material | Tarpaulin |
| Depth | 9" |
| Height | 11-1/2" |
| Features | Universal Fitment |
| Volume | 25 liter |
- Constructed from heavy-duty waterproof tarpaulin
- Durable heat welded seams
- Heavy-duty ITW quick-release buckles
- YKK water resistant zippered external pocket perfect for gloves or spare parts
- Roll down top design creates waterproof seal
- Coated tarpaulin material is easy to spray and wipe clean
- Dual compression straps for extra secure closure or for storing spare gear externally
- Universal mounting
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black