| Specification | Value |
|---|---|
| Height | 19" |
| Mounting Style | Quick Release |
| Riding Style | ATV |
| Width | 37-1/2" |
| Product Name | Windshield |
| Features | without Headlight Cut-Out |
| Thickness | 2.54 mm |
| Units | Each |
| Color/Finish | Clear |
| Material | Polycarbonate |
- .100" polycarbonate material
- Rigid, four-point mounting hardware with breakaway design
- 100% hand and body protection
- Made in the U.S.A.
- MAP:
- Yes
- Color:
- Clear