| Specification | Value |
|---|---|
| Duty | Heavy Duty |
| End Type | D Ring |
| Load Capacity | 4000 lb |
| Width | 2" |
| Color/Finish | Black |
| Length | 30" |
| Product Name | Strap |
| Riding Style | UTV / ATV |
| Units | Pair |
| Material | Polyester |
| Style | Axle |
- 2 polyester webbing with protective sheath
- 4000 lb working load capacity
- Heavy duty zinc-plated flat D-rings
- Color:
- Black