| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Black |
| Width | 25,5 mm |
| Mounting Position | Upper |
| Riding Style | Off-Road |
| Material | Delrin Plastic |
| Type | Sealed |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 8 mm |
| Outside Diameter | 24 mm |
| Product Name | Chain Roller |
- Reduce the friction dragging down your drivetrain
- Polyurethane roller with 98A durometer harness for long life
- Precision contact sealed bearings keep water and dirt away
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2003-2019 | Honda | CRF230F |
| 2014-2024 | Honda | CRF125F |
| 2003-2017 | Honda | CRF150F |
| 1996-2004 | Honda | XR400R |
| 2019-2024 | Honda | CRF250F |
| 2014-2024 | Honda | CRF125FB Big Wheel |
- Color:
- Black