| Specification | Value |
|---|---|
| Material | Polyurethane |
| Mounting Position | Upper / Lower |
| Riding Style | ATV / Off-Road |
| Width | 23 mm |
| Color/Finish | Black |
| Outside Diameter | 34 mm |
| Product Name | Chain Roller |
| Units | Each |
| Inside Diameter | 8 mm |
| Type | Sealed |
- Reduce the friction dragging down your drivetrain
- Polyurethane roller with 98A durometer harness for long life
- Precision contact sealed bearings keep water and dirt away
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2006, 2007, 2008, 2009, 2012, 2013, 2014 | Honda | TRX450ER Electric Start |
| 2004-2017 | Honda | CRF250X |
| 2004-2007 | Honda | CR250R |
| 2006-2009 | Honda | TRX450R |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black