| Specification | Value |
|---|---|
| Units | Each |
| Load Capacity | 500 lb |
| Product Name | Ramp |
| Riding Style | Off-Road |
| Length | 108" |
| Type | Folding |
| Style | Straight |
| Material | Aluminum |
| Width | 12" |
- Durable and lightweight ramp is weather-resistant and comes with sturdy aluminum frame
- Built specifically for loading off-road motorcycles
- Works great with tall or raised pick-up trucks
- Weighs 18.5 lb.
- Measures 12" W x 108" L
- Maximum load capacity of 500 lb.
- Comes with a tie-down
- Do not ride motorcycle on ramp at any time.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes