| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | UTV |
| Width | 47-5/8" |
| Color/Finish | Clear |
| Height | 25" |
| Material | Polycarbonate |
| Units | Each |
| Thickness | 5 mm |
| Product Name | Windshield |
| Style | Full Folding |
- Made from premium 4.5 mm thick polycarbonate shield
- Centrally hinged for ventilation
- Tool-less operation
- Stainless steel rubber-coated mount straps
- Rubber seal to help keep the elements out
- Made in the USA
- Not compatible with all roof brands.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2014-2024 | Honda | SXS700M2 Pioneer 700 |
| 2014-2024 | Honda | SXS700M4 Pioneer 700-4 |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Clear