| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | UTV |
| Product Name | Windshield |
| Height | 21-1/2" |
| Width | 38-1/8" |
| Color/Finish | Clear |
| Material | Polycarbonate |
| Units | Each |
| Style | Full Folding |
| Thickness | 5 mm |
- Made from premium 4.5 mm thick polycarbonate shield
- Centrally hinged for ventilation
- Tool-less operation
- Stainless steel rubber-coated mount straps
- Rubber seal to help keep the elements out
- Made in the USA
- Not compatible with all roof brands.
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP 4 Ultimate |
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP Ultimate |
| 2020 | Polaris | RZR XP 1000 High Lifter Edition |
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP 4 Premium |
| 2020 | Polaris | RZR XP Turbo S |
| 2020 | Polaris | RZR XP 4 Turbo S |
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP Premium |
| 2020 | Polaris | RZR XP Turbo EPS 4x4 |
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP 4 |
| 2020 | Polaris | RZR PRO XP |
| 2020 | Polaris | RZR XP 4 1000 |
| 2020 | Polaris | RZR XP 1000 |
| 2020 | Polaris | RZR XP 4 Turbo |
- MAP:
- Yes
- Color:
- Clear