| Specification | Value |
|---|---|
| Inner Lining | Fleece |
| Length | 11-1/2" |
| Closure | Zipper |
| Base Color | Black |
| Height | 9" |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Goggle Case |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| Width | 5-1/2" |
- Partitioned carrier holds and protects up to four pairs of goggles and lenses
- Brushed fleece liner helps protect and keep your goggles ready for different race conditions
- Carrying handle
- Small internal mesh pocket for small items such as goggle wipes
- External zip pocket lined with brushed fleece and perfect for storing spare lens
- YKK zippers
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black