| Specification | Value |
|---|---|
| Color/Finish | Chrome |
| Product Name | Mount |
| Riding Style | Off-Road |
| Rise | 25.4 mm / 25,4 mm (1") / 1" |
| Type | Handlebar / Riser |
| Clamping Diameter | 22 mm (7/8") / 22 mm / 7/8" |
| Pullback | 0 mm (0") / 0" / 0 mm |
| Style | Straight |
| Finish | Chrome |
| Material | 6061-T6 Aluminum |
| Units | Kit |
| Base Color | Silver |
- Made from 6061-T6 billet aluminum
- Includes hardware and wrench
- Made in the USA
FITMENTS
| Year | Make | Model |
|---|---|---|
| 2024-2025 | Gas Gas | ES 350 |
| 2024-2025 | Gas Gas | EX 350F |
| 2024 | Gas Gas | EC 500F |
| 2024-2025 | Gas Gas | EX 250 |
| 2024-2025 | Gas Gas | MC 250F |
| 2024-2025 | Gas Gas | EX 250F |
| 2024-2025 | Gas Gas | EX 300 |
| 2024 | Gas Gas | ES 700 |
| 2024-2025 | Gas Gas | TXT GP 300 |
| 2024-2025 | Gas Gas | TXT Racing 250 |
| 2024-2025 | Gas Gas | TXT Racing 300 |
| 2024-2025 | Gas Gas | MC 450F |
| 2024-2025 | Gas Gas | EC 300 |
| 2024-2025 | Gas Gas | EC 450F |
| 2024-2025 | Gas Gas | ES 500 |
| 2024 | Gas Gas | EX 450F |
| 2024 | Gas Gas | EW 500F |
| 2024-2025 | Gas Gas | MC 125 |
| 2024-2025 | Gas Gas | TXT GP 250 |
| 2024 | Gas Gas | EC 250F |
| 2024 | Gas Gas | MC 450F Factory Edition |
| 2024 | Gas Gas | EC 350F |
| 2024-2025 | Gas Gas | MC 250 |
| 2025 | Gas Gas | MC 300 |
| 2025 | Gas Gas | MC 150 |
| 2025 | Gas Gas | EC 125 |
| 2024-2025 | Gas Gas | EC 250 |
| 2024-2025 | Gas Gas | MC 350F |
| 2024 | Gas Gas | MC250F Factory Edition |
| 2024 | Husqvarna | FE 350 |
| 2024-2025 | Husqvarna | TE250 |
| 2024 | Husqvarna | FE501W |
| 2024-2025 | Husqvarna | FE450 |
| 2024 | Husqvarna | TE 150i |
| 2024-2025 | Husqvarna | TE150 |
| 2024-2025 | Husqvarna | FE350S |
| 2024-2025 | Husqvarna | FE501S |
| 2024 | Husqvarna | FE350W |
| 2024-2025 | Husqvarna | TE 300i |
| 2024 | Husqvarna | FE 250 |
| 2024-2025 | Husqvarna | TE300 |
| 2024 | Husqvarna | TE 250i |
| 2024-2025 | Husqvarna | TE300 Pro |
| 2024-2025 | KTM | 350 EXC-F |
| 2024-2025 | KTM | 150 XC-W |
| 2024-2025 | KTM | 500 EXC-F |
| 2024 | KTM | 250 EXC |
| 2024 | KTM | 500 EXC-F Six Days |
| 2024 | KTM | 350 XW-F |
| 2024 | KTM | 450 EXC-F |
| 2024-2025 | KTM | 300 XC-W |
| 2024 | KTM | 300 XC-W Hardenduro |
| 2024 | KTM | 500 XW-F |
| 2024-2025 | KTM | 250 XC-W |
| 2024-2025 | KTM | 450 XCF-W |
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Silver