| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Type | Front |
| Material | Polyethylene |
| Width | 30-1/4" |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 13-1/2" |
| Features | Universal Fitment |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Product Name | Front Trunk |
| Height | 8-3/4" |
- Perfect for storing all of your supplies and riding gear
- Low-profile design allows for minimum sight reduction
- More than 1.2 cubic feet of storage space
- Complete with two key-lockable latches
- Double-wall lid provides maximum rigidity
- Single-wall body allows for maximum storage capacity
- Features a weather-resistant seal to keep your gear dry
- Rugged roto-molded design
- Made in the U.S.A.
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black