| Specification | Value |
|---|---|
| Depth | 23" |
| Model | Explorer |
| Product Name | Rear Trunk |
| Material | Polyethylene |
| Width | 37" |
| Base Color | Black |
| Height | 18" |
| Riding Style | ATV |
| Type | Cargo Box |
| Color/Finish | Black |
| Units | Each |
- Made from easy-to-clean, high-impact-resistant polyethylene
- UV-stabilized
- Large 12" opening will fit chainsaw, helmets, etc.
- Urethane molded back pad
- U-bolts for permanent mounting; six tie-down straps for temporary mounting
- Measures 37" x 23" x 18"
- Available in black with black pads
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black