| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Lockable Latch |
| Type | Cargo Box |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Features | Universal Fitment |
| Riding Style | ATV |
| Units | Each |
| Product Name | Front Box |
| Material | Polyethylene |
| Model | Prospector |
| Depth | 17" |
| Height | 8" |
| Width | 33" |
- Made from easy-to-clean, high-impact-resistant polyethylene
- UV-stabilized
- Locking latches
- Side reflectors
- Quick-release tie-downs
- U-bolts for permanent mounting
- Foam hand grips
- Versatile top storage area
- 33" L x 17" W x 8" H
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black