| Specification | Value |
|---|---|
| Base Color | Black |
| Clamping Diameter | 28,6 mm (1-1/8") / 1-1/8" / 28.6 mm |
| Rise | 1-5/8" / 40 mm (1-5/8") / 40 mm |
| Type | Handlebar / Mount |
| Finish | Satin |
| Product Name | Riser |
| Pullback | 0 mm (0") / 0" / 0 mm |
| Riding Style | Off-Road |
| Style | Straight |
| Color/Finish | Satin / Black |
| Material | 6082 Aluminum Alloy |
| Units | Kit |
- High quality 6082 aerospace quality materials
- Bar mounts come standard with rubber cones
- Solid mount cones sold separately
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black