| Specification | Value |
|---|---|
| Closure | Zipper |
| Type | Fanny Pack |
| Width | 5" |
| Color/Finish | Gray / Black |
| Riding Style | Off-Road / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Product Name | Waist Bag |
| Units | Each |
| Length | 10" |
| Height | 1" |
| Base Color | Black |
| Model | Qualifier |
- Works well for a race-support technician
- Perfect as a trail-marking bag
- Rugged, yet flexible 600 denier material conforms to your body
- Quick-release belt buckle easily adjusts and locks the main strap to fit your body and gear a rider is wearing
- Fits waist sizes 28 - 48
- Main compartment size: 10L x 5W x 1H
- YKK zippers
- Contents not included
- Supplier:
- Parts Unlimited
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black