| Specification | Value |
|---|---|
| Depth | 5" |
| Riding Style | Street / Adventure Touring / Dual-Sport |
| Base Color | Black |
| Height | 18" |
| Width | 12-1/2" |
| Material | Tarpaulin |
| Color/Finish | Black |
| Product Name | Backpack |
| Volume | 6.8 liter |
| Units | Each |
- Constructed with durable 600D Polyester Oxford woven material
- Rugged, wide-mouth zippers provide access to large cargo pocket with more than 600 cubic inches (9.8 liters) of capacity
- Foam-padded, fleece-lined laptop pocket
- One external zipper phone pocket and two mesh bottle pockets
- Fully adjustable shoulder and sternum straps help heavy loads comfortable and balanced
- Mesh back padding and ventilation channels improve comfort
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black