| Specification | Value |
|---|---|
| Riding Style | UTV |
| Material | Polyester |
| Units | Each |
| Color/Finish | Black |
| Maximum Vehicle Length | 131" |
| Maximum Vehicle Height | 68" |
| Product Name | Cover |
| Type | 2 Seater |
| Application | UTV |
| Maximum Vehicle Width | 59-1/2" |
- Innovative UltraMax durable polyester material
- Water-resistant coating helps protect against light rain, dust, and dirt
- Perma-vent system minimizes condensation and allows for air flow
- Large driver-side zipper entry access to vehicle when covered
- Snug elastic hem secures cover to UTV
- Not trailerable.
- MAP:
- Yes
- Color:
- Black